Tel.: +386 (0)1 759 02 50
Tel.: +386 (0)1 759 02 59
Faks: +386 (0)1 759 02 56
E-mail: dr.gorkic@dr-gorkic.si
Košarica
Košarica je prazna.
0
Košarica je prazna.
Acetocaustin je tekočina za odstranjevanje navadnih bradavic (Verrucae vulgares) na rokah in stopalih.
Nanaša se le 1-krat tedensko. V povprečju je za dosego želenega rezultata potrebno izvesti 5 nanosov.
Izjemno učinkovit medicinski pripomoček, ki ga v Nemčiji kot zdravilo poznajo že od leta 1987. Učinkovitost klorocetne kisline pri terapiji plantarnih bradavic je poznana že desetletja.
Več na: www.acetocaustin.si
Delujoča snov: klorocetna kislina100 mg tekočine za odstranjevanje bradavic vsebuje 50 mg klorocetne kisline
Pomožna snov: prečiščena voda
Volumen: 0,5 ml
Tekočina je v plastičnem vložku 0,5 ml; rjava steklenička pa služi le kot stabilna in varna opora plastičnemu vložku pri rokovanju z jedko tekočino. Spatula (lopatka), s katero se nanaša tekočino, je prilagojena tako, da omogoča volumensko najmanjši možni nanos te jedke raztopine. Pri taki pravilni uporabi omogoča cca. 30 nanosov.
Za nanos ne smete uporabljati drugih pripomočkov, npr. gaz, vatiranih paličic...
Delujoča snov: 100 mg raztopine vsebuje 50 mg klorocetne kisline
Kislina učinkuje na poroženelo plast bradavice in povzroča kemično kavstiko:
Po nanosu Acetocaustina tkivo spremeni barvo in postane belkasto, v naslednjih dneh se spremeni v brezoblično maso, ki odpade.
Na začetku lahko ostanki uničene bradavice ustvarijo krasto, ki jo je mogoče mehansko odstraniti. Sledi epitelizacija povrhnjice in obnova tkivnih struktur.
Pred uporabo natančno preberite Navodila za uporabo!
Kontraindikacije: Ne uporabljajte pri preobčutljivosti za klorocetno kislino. Ne uporabljajte na obrazu, spolovilu, na ranah ali poškodovanih bradavicah. Ne uporabljajte neposredno po odstranitvi bradavice z drugimi metodami. Ne uporabljajte za zdravljenje kožnih znamenj in starostnih bradavic ali če ste nagnjeni k tvorbi dvignjenih pordelih brazgotin (keloidov).
V povprečju izvajajte terapijo (1-krat na teden!) 5 tednov.
OPOZORILA:
Ne uporabljajte ga pri preobčutljivosti za klorocetno kislino; za obraz in genitalno regijo; za ranjeno in poškodovano kožo ter za prirojena znamenja.
Ne sme se uporabljati pri osebah, ki so nagnjene h keloidom, takoj po elektrokavterizaciji, krioterapiji ali laserski terapiji; med nosečnostjo in dojenjem.
Nosečnost in dojenje: Uporaba ni dovoljena.
1. Kako deluje ACETOCAUSTIN?
Acetocaustin je močna kislina z jedkim delovanjem. Kislina deluje na zunanjo plast celic bradavice in uničuje zgradbo tkiva bradavice. Tkivo postane belkasto zaradi odmiranja celic in se spremeni v cvetači podobno maso, ki odpade. Ostanki uničene bradavice lahko na začetku ustvarijo krasto, ki jo je možno mehansko odstraniti.
2. Kako se ACETOCAUSTIN razlikuje od drugih sredstev za odstranjevanje bradavic?
ACETOCAUSTIN bradavico izžge – kavterizira, ker uniči zgradbo tkiva bradavice.
Sredstva s salicilno kislino le luščijo zgornjo plast bradavice, da se zmanjša vendar se ne uniči.
Pri odstranjevanju z zamrzovanjem (s tekočim dušikom ali drugimi plini) se pod bradavico naredi mehur, ki bradavico dvigne. Postopek je nekoliko boleč.
Tudi kirurška odstranitev bradavic je povezana z bolečinami.
3. Kako dolgo je terapija z ACETOCAUSTINOM?
Acetocaustin se nanaša le 1-krat tedensko, do popolne odstranitve. V številnih primerih zadošča že 1 nanos, v povprečju pa 5 nanosov.
4. Zakaj mora biti zdrava koža okoli bradavice zaščitena z mazilom?
Zaradi močno razžirajočega delovanja ACETOCAUSTIN ne sme priti v stik z zdravo kožo. Zato okolico bradavice zaščitite z dobro oprijemljivim mazilom (npr. vazelinom, cinkovim mazilom). Nato z priloženo lopatko nanesite najmanjšo količino Acetocaustina na tkivo bradavice. S tem zmanjšate možnost bolečine, ker Acetocaustin ne pride v stik z zdravo kožo.
5. Kaj storiti, če nevede nanesete ACETOCAUSTIN na zdravo kožo?
Z medicinskim pripomočkom ravnajte zelo skrbno, da se tekočina ne razlije. Stekleničko postavite na trdno ravno podlago. Preprečite, da bi tekočina prišla v stik z oblačili, blagom ali prtom. Zdravo kožo, ki je pomotoma prišla v stik s tekočino, takoj temeljito sperite z veliko količino vode. Če je koža kljub temu vzdražena, zdravite spremembe kot opekline. Če se stanje ne izboljša, se posvetujte z zdravnikom.
6. Na kaj morate biti posebno pozorni pri uporabi ACETOCAUSTINA?
Zaradi možnih neželenih učinkov ACETOCAUSTIN ne uporabljajte pogosteje kot enkrat na teden. Okolico bradavice pred vsakim nanosom zaščitite z dobro oprijemajočim mazilom (npr. vazelin, cinkovo mazilo). Med celotno terapijo odmrlega tkiva ne odstranjujte mehansko. V posameznih primerih so možne preobčutlivostne reakcije, ki morajo pred naslednjo uporabo izzveneti. Zato pri prvi uporabi nanesite najmanjšo možno količino tekočine za odstranjevanje bradavic.
7. Ali je potrebno bradavico po nanosu ACETOCAUSTINA prekriti?
Ker učinkovina hitro prodre v zgornje poroženele plasti bradavice, mesta načeloma ni potrebno prekriti z obližem.
8. Kdaj lahko uporabite ACETOCAUSTIN če ste odstranjevali bradavice že z drugimi sredstvi?
Če ste uporabljali ali odstranjevali bradavice z drugimi sredstvi, se mora koža pred uporabo ACETOCAUSTINA povsem pozdraviti. Tudi če je bradavica ranjena ali poškodovana ne uporabljajte tekočine za odstranjevanje bradavic.
9. Ali se lahko ACETOCAUSTIN uporablja tudi pri otrocih?
Acetocaustin vsebuje delujočo snov klorocetno kislino, ki je močno jedka. Ob morebitnem zaužitju je zaradi njenih toksičnih (tj. strupenih) sestavin, posebno pri otrocih, lažjih od 15 kg lahko usodna. Bodite pozorni pri shranjevanju, medicinski pripomoček naj bo nedosegljiv otrokom, še posebno majhnim. Izključite vsako možnost, da pridejo otroci v stik z medicinskim pripomočkom Acetocaustin, razen z namenom, kot je predviden. Nanos medicinskega pripomočka Acetocaustin pri otrocih, mlajših od 6 let, mora izvesti zdravnik. Pri starejših otrocih lahko uporabo izvede odrasla oseba.
10. Kakšen je volumen tekočine za odstranjevanje bradavic ACETOCAUSTIN?
Tekočina je v plastičnem vložku 0,5 ml; rjava steklenička pa služi le kot stabilna in varna opora plastičnemu vložku pri rokovanju z jedko tekočino. Spatula (lopatka), s katero se nanaša tekočino na bradavico, je prilagojena tako, da omogoča volumsko najmanjši možni nanos te jedke raztopine in pri takšni pravilni uporabi omogoča cca. 20 nanosov (za nanos ne smete uporabljati drugih pripomočkov: gaz, vatiranih paličic ipd.).
11. Kdaj se morate pred uporabo ACETOCASTINA posvetovati z zdravnikom?
Z zdravnikom se posvetujte, če niste prepričani o spremembah na koži, ki niso nedvomno bradavice ali če imate motnje v imunskem odzivu (npr. če uporabljate citostatike). V primerih, če imate sladkorno bolezen (diabetes mellitus), polinevropatijo (bolezenska prizadetost perifernih živcev) okluzivno arterijsko bolezen (npr. zapora pri arteriosklerozi), ali druga obolenja, ki so povezana z zmanjšano prekrvavitvijo, se pripomoček ne sme uporabljati brez zdravniškega nadzora.
12. Ali se ACETOCAUSTIN lahko uporabi na obrazu ali genitalijah?
ACETOCAUSTIN ni primeren za uporabo na obrazu in genitalijah.
13. Ali je terapija z ACETOCAUSTINOM neboleča?
Če uporabljate ACETOCAUSTIN po navodilih za uporabo, je terapija večinoma neboleča. V nekaterih primerih lahko pride do bolečine, ki v 2-3 dneh izgine. Pri občutljivih ljudeh lahko razžirajoči učinek povzroči rdečino ali otekanje. Do drugih neželenih učinkov pride zelo redko. Če se pojavijo določeni neželeni učinki, ki niso navedeni v navodilu, o tem obvestite svojega zdravnika.
14. Ali lahko nanašamo ACETOCAUSTIN na večje število bradavic?
Največja velikost površine, kjer lahko varno uporabite Acetocaustin je 2 cm2. To ustreza predelu 1,4 x 1,4 cm. Če je več bradavic druga ob drugi, pričnite s terapijo ene bradavice in počakajte na morebiten pojav neželenih učinkov. V primeru, da morate zaradi velikosti in vrste bradavice postopek večkrat ponoviti, prizadete predele kože pred naslednjo uporabo namakajte v topli vodi.
15. Ali se lahko uporablja ACETOCAUSTIN za bradavice ob nohtih?
ACETOCAUSTIN ni primeren za odstranjevanje baradvic ob nohitih, saj ne morete dovolj zaščititi kože okrog bradavice in lahko tekočina steče pod noht. O primernem odstranjevanju teh bradavic se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.
16. Ali se lahko za nanašanje ACETOCAUSTINA uporabi vatirana paličica?
NE! Za nanos ACETOCAUSTINA uporabljajte samo priloženo lopatko in nanesite najmanjšo možno količino tekočine na bradavico.
Nanašanje medicinskega pripomočka Acetocaustin lahko najprej preizkusite tako, da tekočino nanesete z lopatko na bel list papirja.
17. Zdi se mi, da je v steklenički zelo malo tekočine...
V ACETOCAUSTINU je SAMO 0,5 ml tekočine (klorocetne kisline), zunanja podoba stekleničke pa na prvi pogled kaže, da je v njej precej več tekočine.
Tekočina je v plastičnem vložku 0,5 ml; rjava steklenička pa služi le kot stabilna in varna opora plastičnemu vložku pri rokovanju z jedko tekočino. Lopatka, s katero se nanaša tekočino na bradavico, je prilagojena tako, da omogoča volumsko najmanjši možni nanos te jedke raztopine in pri takšni pravilni uporabi omogoča cca. 20 nanosov.
Dosedanji uporabniki izdelkov za odstranjevanje bradavic so navajeni večjih količin manj jedkih tekočin (salicilnih kislin oz. podobnih galenskih izdelkov), zato jih lahko zunanja podoba izdelka zavede.
Acetocaustin je tekočina za odstranjevanje navadnih bradavic (Verrucae vulgares) na rokah in stopalih.
Nanaša se le 1-krat tedensko. V povprečju je za dosego želenega rezultata potrebno izvesti 5 nanosov.
Izjemno učinkovit medicinski pripomoček, ki ga v Nemčiji kot zdravilo poznajo že od leta 1987. Učinkovitost klorocetne kisline pri terapiji plantarnih bradavic je poznana že desetletja.
Več na: www.acetocaustin.si
Delujoča snov: klorocetna kislina100 mg tekočine za odstranjevanje bradavic vsebuje 50 mg klorocetne kisline
Pomožna snov: prečiščena voda
Volumen: 0,5 ml
Tekočina je v plastičnem vložku 0,5 ml; rjava steklenička pa služi le kot stabilna in varna opora plastičnemu vložku pri rokovanju z jedko tekočino. Spatula (lopatka), s katero se nanaša tekočino, je prilagojena tako, da omogoča volumensko najmanjši možni nanos te jedke raztopine. Pri taki pravilni uporabi omogoča cca. 30 nanosov.
Za nanos ne smete uporabljati drugih pripomočkov, npr. gaz, vatiranih paličic...
Delujoča snov: 100 mg raztopine vsebuje 50 mg klorocetne kisline
Kislina učinkuje na poroženelo plast bradavice in povzroča kemično kavstiko:
Po nanosu Acetocaustina tkivo spremeni barvo in postane belkasto, v naslednjih dneh se spremeni v brezoblično maso, ki odpade.
Na začetku lahko ostanki uničene bradavice ustvarijo krasto, ki jo je mogoče mehansko odstraniti. Sledi epitelizacija povrhnjice in obnova tkivnih struktur.
Pred uporabo natančno preberite Navodila za uporabo!
Kontraindikacije: Ne uporabljajte pri preobčutljivosti za klorocetno kislino. Ne uporabljajte na obrazu, spolovilu, na ranah ali poškodovanih bradavicah. Ne uporabljajte neposredno po odstranitvi bradavice z drugimi metodami. Ne uporabljajte za zdravljenje kožnih znamenj in starostnih bradavic ali če ste nagnjeni k tvorbi dvignjenih pordelih brazgotin (keloidov).
V povprečju izvajajte terapijo (1-krat na teden!) 5 tednov.
OPOZORILA:
Ne uporabljajte ga pri preobčutljivosti za klorocetno kislino; za obraz in genitalno regijo; za ranjeno in poškodovano kožo ter za prirojena znamenja.
Ne sme se uporabljati pri osebah, ki so nagnjene h keloidom, takoj po elektrokavterizaciji, krioterapiji ali laserski terapiji; med nosečnostjo in dojenjem.
Nosečnost in dojenje: Uporaba ni dovoljena.
1. Kako deluje ACETOCAUSTIN?
Acetocaustin je močna kislina z jedkim delovanjem. Kislina deluje na zunanjo plast celic bradavice in uničuje zgradbo tkiva bradavice. Tkivo postane belkasto zaradi odmiranja celic in se spremeni v cvetači podobno maso, ki odpade. Ostanki uničene bradavice lahko na začetku ustvarijo krasto, ki jo je možno mehansko odstraniti.
2. Kako se ACETOCAUSTIN razlikuje od drugih sredstev za odstranjevanje bradavic?
ACETOCAUSTIN bradavico izžge – kavterizira, ker uniči zgradbo tkiva bradavice.
Sredstva s salicilno kislino le luščijo zgornjo plast bradavice, da se zmanjša vendar se ne uniči.
Pri odstranjevanju z zamrzovanjem (s tekočim dušikom ali drugimi plini) se pod bradavico naredi mehur, ki bradavico dvigne. Postopek je nekoliko boleč.
Tudi kirurška odstranitev bradavic je povezana z bolečinami.
3. Kako dolgo je terapija z ACETOCAUSTINOM?
Acetocaustin se nanaša le 1-krat tedensko, do popolne odstranitve. V številnih primerih zadošča že 1 nanos, v povprečju pa 5 nanosov.
4. Zakaj mora biti zdrava koža okoli bradavice zaščitena z mazilom?
Zaradi močno razžirajočega delovanja ACETOCAUSTIN ne sme priti v stik z zdravo kožo. Zato okolico bradavice zaščitite z dobro oprijemljivim mazilom (npr. vazelinom, cinkovim mazilom). Nato z priloženo lopatko nanesite najmanjšo količino Acetocaustina na tkivo bradavice. S tem zmanjšate možnost bolečine, ker Acetocaustin ne pride v stik z zdravo kožo.
5. Kaj storiti, če nevede nanesete ACETOCAUSTIN na zdravo kožo?
Z medicinskim pripomočkom ravnajte zelo skrbno, da se tekočina ne razlije. Stekleničko postavite na trdno ravno podlago. Preprečite, da bi tekočina prišla v stik z oblačili, blagom ali prtom. Zdravo kožo, ki je pomotoma prišla v stik s tekočino, takoj temeljito sperite z veliko količino vode. Če je koža kljub temu vzdražena, zdravite spremembe kot opekline. Če se stanje ne izboljša, se posvetujte z zdravnikom.
6. Na kaj morate biti posebno pozorni pri uporabi ACETOCAUSTINA?
Zaradi možnih neželenih učinkov ACETOCAUSTIN ne uporabljajte pogosteje kot enkrat na teden. Okolico bradavice pred vsakim nanosom zaščitite z dobro oprijemajočim mazilom (npr. vazelin, cinkovo mazilo). Med celotno terapijo odmrlega tkiva ne odstranjujte mehansko. V posameznih primerih so možne preobčutlivostne reakcije, ki morajo pred naslednjo uporabo izzveneti. Zato pri prvi uporabi nanesite najmanjšo možno količino tekočine za odstranjevanje bradavic.
7. Ali je potrebno bradavico po nanosu ACETOCAUSTINA prekriti?
Ker učinkovina hitro prodre v zgornje poroženele plasti bradavice, mesta načeloma ni potrebno prekriti z obližem.
8. Kdaj lahko uporabite ACETOCAUSTIN če ste odstranjevali bradavice že z drugimi sredstvi?
Če ste uporabljali ali odstranjevali bradavice z drugimi sredstvi, se mora koža pred uporabo ACETOCAUSTINA povsem pozdraviti. Tudi če je bradavica ranjena ali poškodovana ne uporabljajte tekočine za odstranjevanje bradavic.
9. Ali se lahko ACETOCAUSTIN uporablja tudi pri otrocih?
Acetocaustin vsebuje delujočo snov klorocetno kislino, ki je močno jedka. Ob morebitnem zaužitju je zaradi njenih toksičnih (tj. strupenih) sestavin, posebno pri otrocih, lažjih od 15 kg lahko usodna. Bodite pozorni pri shranjevanju, medicinski pripomoček naj bo nedosegljiv otrokom, še posebno majhnim. Izključite vsako možnost, da pridejo otroci v stik z medicinskim pripomočkom Acetocaustin, razen z namenom, kot je predviden. Nanos medicinskega pripomočka Acetocaustin pri otrocih, mlajših od 6 let, mora izvesti zdravnik. Pri starejših otrocih lahko uporabo izvede odrasla oseba.
10. Kakšen je volumen tekočine za odstranjevanje bradavic ACETOCAUSTIN?
Tekočina je v plastičnem vložku 0,5 ml; rjava steklenička pa služi le kot stabilna in varna opora plastičnemu vložku pri rokovanju z jedko tekočino. Spatula (lopatka), s katero se nanaša tekočino na bradavico, je prilagojena tako, da omogoča volumsko najmanjši možni nanos te jedke raztopine in pri takšni pravilni uporabi omogoča cca. 20 nanosov (za nanos ne smete uporabljati drugih pripomočkov: gaz, vatiranih paličic ipd.).
11. Kdaj se morate pred uporabo ACETOCASTINA posvetovati z zdravnikom?
Z zdravnikom se posvetujte, če niste prepričani o spremembah na koži, ki niso nedvomno bradavice ali če imate motnje v imunskem odzivu (npr. če uporabljate citostatike). V primerih, če imate sladkorno bolezen (diabetes mellitus), polinevropatijo (bolezenska prizadetost perifernih živcev) okluzivno arterijsko bolezen (npr. zapora pri arteriosklerozi), ali druga obolenja, ki so povezana z zmanjšano prekrvavitvijo, se pripomoček ne sme uporabljati brez zdravniškega nadzora.
12. Ali se ACETOCAUSTIN lahko uporabi na obrazu ali genitalijah?
ACETOCAUSTIN ni primeren za uporabo na obrazu in genitalijah.
13. Ali je terapija z ACETOCAUSTINOM neboleča?
Če uporabljate ACETOCAUSTIN po navodilih za uporabo, je terapija večinoma neboleča. V nekaterih primerih lahko pride do bolečine, ki v 2-3 dneh izgine. Pri občutljivih ljudeh lahko razžirajoči učinek povzroči rdečino ali otekanje. Do drugih neželenih učinkov pride zelo redko. Če se pojavijo določeni neželeni učinki, ki niso navedeni v navodilu, o tem obvestite svojega zdravnika.
14. Ali lahko nanašamo ACETOCAUSTIN na večje število bradavic?
Največja velikost površine, kjer lahko varno uporabite Acetocaustin je 2 cm2. To ustreza predelu 1,4 x 1,4 cm. Če je več bradavic druga ob drugi, pričnite s terapijo ene bradavice in počakajte na morebiten pojav neželenih učinkov. V primeru, da morate zaradi velikosti in vrste bradavice postopek večkrat ponoviti, prizadete predele kože pred naslednjo uporabo namakajte v topli vodi.
15. Ali se lahko uporablja ACETOCAUSTIN za bradavice ob nohtih?
ACETOCAUSTIN ni primeren za odstranjevanje baradvic ob nohitih, saj ne morete dovolj zaščititi kože okrog bradavice in lahko tekočina steče pod noht. O primernem odstranjevanju teh bradavic se posvetujte z zdravnikom ali s farmacevtom.
16. Ali se lahko za nanašanje ACETOCAUSTINA uporabi vatirana paličica?
NE! Za nanos ACETOCAUSTINA uporabljajte samo priloženo lopatko in nanesite najmanjšo možno količino tekočine na bradavico.
Nanašanje medicinskega pripomočka Acetocaustin lahko najprej preizkusite tako, da tekočino nanesete z lopatko na bel list papirja.
17. Zdi se mi, da je v steklenički zelo malo tekočine...
V ACETOCAUSTINU je SAMO 0,5 ml tekočine (klorocetne kisline), zunanja podoba stekleničke pa na prvi pogled kaže, da je v njej precej več tekočine.
Tekočina je v plastičnem vložku 0,5 ml; rjava steklenička pa služi le kot stabilna in varna opora plastičnemu vložku pri rokovanju z jedko tekočino. Lopatka, s katero se nanaša tekočino na bradavico, je prilagojena tako, da omogoča volumsko najmanjši možni nanos te jedke raztopine in pri takšni pravilni uporabi omogoča cca. 20 nanosov.
Dosedanji uporabniki izdelkov za odstranjevanje bradavic so navajeni večjih količin manj jedkih tekočin (salicilnih kislin oz. podobnih galenskih izdelkov), zato jih lahko zunanja podoba izdelka zavede.
Dr. Gorkič
Obrtniška 11, 1370 Logatec,
Slovenija
Tel.: +386 (0)1 759 02 50
Tel.: +386 (0)1 759 02 59
Faks: +386 (0)1 759 02 56
E-mail: dr.gorkic@dr-gorkic.si
© Dr. Gorkič d.o.o.
Izdelava spletnih strani:Izdelava spletnih strani - Spletna postaja
Spletna stran uporablja piškotke za boljše delovanje
Z brskanjem po naši spletni strani se strinjate, da lahko uporabljamo piškotke, ki so namenjeni vaši boljši uporabniški izkušnji na naši spletni strani. Za lastne potrebe analitike uporabljamo Google Analytics, ki v ta namen namesti piškotke (izbriši GA piškotke). Več o piškotkih.